Tipy na nejzajímavější místa v našem okolí

Skalní města

Prachovské skály

Prachovské skály jsou pískovcová skalní oblast, přírodní rezervace a součást Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Dojít sem můžete krásnou procházkou lesem přímo z našeho kempu. Nyní jsou zde pro turisty vytvořeny tři prohlídkové okruhy. Ve skalách se nachází řada upravených, různě pojmenovaných vyhlídek a uprostřed skalní oblasti se nalézá přírodní koupaliště Pelíšek.

https://prachovskeskaly.cz/cs/

Hruboskalské skalní město

Patří k nejznámějším skalním městům. Je charakteristické impozantními věžemi dosahujícími výšky 55m a strmými kaňony, vedoucími z okrajových skalisek do hlubokých romantických údolí.


Příhrazské skály a Drábské světničky

Na první pohled plochá náhorní rovina je plná hlubokých kaňonů, na jejichž okrajích se nachází 178 skalních věží a okrajových masivů. Zajímavostí zde je pozoruhodné torzo středověkého hradu.

Koupání

Jinolické rybníky

Krásná soustava tří rybníků ležící u obce Jinolice v CHKO Český ráj, asi 5 km od Jičína. Součástí našeho kempu je Oborský rybník vhodný ke koupání i sportovnímu rybolovu. Jen ppár kroků od něj se nachází rybníky Němeček a Vražda, jež jsou napájeny bezejmenným potokem.

Koupaliště Kníže

V centru města Jičína se nachází moderní koupaliště, které nabízí tobogán, skluzavky, vodní clonu, masážní lůžka, vodní trysky nebo opalovací terasu. V areálu si můžete zahrát tenis, volejbal, plážový volejbal nebo petangue.

https://www.sport-jicin.cz/knize/

Aquacentrum Jičín

I při zhoršeném počasí si můžete užívat vodní radovánky. V Jičínském Aqua centru na Vás čekají plavecké a oddechové centrum, bazény, sauny, atrakce, masáže, občerstvení a mnoho dalšího.

https://www.sport-jicin.cz/aquacentrum/

Hrady

Hrad Trosky

Zřícenina gotického hradu připomínající čertovy rohy trčící ze země byla postavena koncem 14. století a stala se jedním ze symbolů Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž "Babu" i na vyhlídku pod věží "Panna", které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny.

https://www.hrad-trosky.cz/cs

Hrad Kost

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Oblíbená legenda praví, že hrad dostal jméno Kost, protože nebyl dobyt více než jednou, jelikož byl stejně tvrdý jako kost. Původ hradu se datuje do 14. století a stavba byla pravděpodobně započata Benešem z Vartemberka. V současné době je hrad ve vlastnictví rodiny Kinský dal Borgo. Hrad nabízí několik prohlídkových okruhů, posezení v hradní restauraci nebo procházky v okolí hradu. Nedaleko stojí i mlýn, který je možné vidět například v oblíbené pohádce S Čerty nejsou žerty.

https://www.kost-hrad.cz/

Hrad Valdštejn

Tento velmi romantický, dobově zařízený hrad stojí na třech nestejně vysokých pískovcových blocích v Hruboskalském skalním městě. S okolním světem ho spojuje most, unikátní svou sochařskou výzdobou a sympatický pan kastelán, pořádající v areálu hradu rozličné zajímavé akce.

Zámky

Valdštejsnký zámek Jičín

Jičínský zámek také Valdštejnský zámek je raně barokní, klasicistně upravený objekt, který se nachází přímo v centru města. Je součástí budov na jižní straně Valdštejnského náměstí v Jičíně.V části zámku dnes sídlí Regionální muzeum a galerie se 120 000 sbírkovými předměty. Součástí muzea je tzv. Konferenční salónek protinapoleonské aliance z roku 1813. V objektu sídlí dále Městské informační centrum a umělecká škola J. B. Foerstera. Porotní sál zámku je často využíván ke koncertům i dalším kulturním akcím.

https://www.jicin.org/valdstejnsky-zamek

Zámek Hrubá Skála

Hrubá Skála je hrad přestavěný na zámek u stejnojmenné vesnice v okrese Semily v Libereckém kraji. Stojí na východním okraji přírodní rezervace Hruboskalsko v Českém ráji. Vznikl přestavbou hradu Skála postaveného ve 14. století pány z Valdštejna.

https://www.hrubaskala.info/

Zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady v srdci českého ráje nabízí pohádková dobrodružství a odhaluje kus historie českého království. Výlet pro děti i dospělé, zábava, hry, soutěže, velké rytířské turnaje a překvapení pro všechny. Otevřeno po celý rok. Prohlídkové trasy: – Hrad a zámek – Zámecké pohádkové sklepení – Hradní pohádková půda – Zdravosvět a Dračí království Potkáte tu pře 400 pohádkových bytostí. Draky, skřítky, princezny, vodníky, obry, čertíky a další. V létě se tu konají VELKÉ RYTÍŘSKÉ TURNAJE. Na nádvoří potkáte bílé pávy, zlaté bažanty i kozla Kleofáše. Můžete si zastřílet z kuše, nechat si na obličej namalovat pohádkový obrázek, nebo navštívit Čarodějnou Bestyjolu plnou skřítků a zvířátek. POŘÁD SE TADY NĚCO DĚJE!"

https://www.starehrady.cz/